українською in english

В громадах півдня Одеської області спільні мобільні групи проводять профілактику порушень карантинних вимог

23 жовтня, 10:26

У звязку з переходом Одеської області до «червоного» рівня небезпеки через поширення COVID-19 та низьким рівнем обізнаності субєктів господарювання та жителів громади щодо нових вимог до карантинних обмежень у місті Татарбунари Одеської області розпочали роботу спільні мобільні групи з перевірки та розяснення нових умов роботи закладів торгівлі, харчування та транспорту. До складу таких груп увійшли поліцейські, співробітники Держпродспоживслужби  та представники Громадського центру правосуддя. Основне завдання групи - це профілактика можливих порушень карантинних вимог в магазинах, кафе, транспорті та інших місцях масового перебування людей.

21 жовтня 2021 року у складі такої мобільної групи з профілактики карантинних порушень  працювали заступник начальника Татарбунарського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Ігор Стриженко, керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, дільничний офіцер поліції Олександр Лебеденко, інспекторка сектору реагування патрульної поліції відділення поліції №2 Білгород-Дністровського РВП Єфросинія Мукієнко.

Передусім перевірялося дотримання режиму роботи закладів торгівлі та наявності у них розмітки щодо соціальної дистанції та маскового режиму. Проводилась роз’яснювальна робота із підприємцями та громадянами щодо необхідності дотримання карантинних заходів. Йшлося, зокрема, про обов’язок правильно носити засоби індивідуального захисту в громадських місцях та транспорті, дотримуватися дистанції в 1,5 метри, здійснювати господарську діяльність лише при наявності у всього персоналу та відвідувачів закладів «зелених» Covid-сертифікатів або працювати на винос чи здійснювати адресну доставку тощо. Члени спільної мобільної групи звертались до усіх громадян із закликом потурбуватися про власне здоров’я та здоров’я інших і неухильно дотримуватися карантинних обмежень. 

 

Для того, аби мешканці громади були більш обізнаними та не допускали порушень чинного законодавства у зв’язку з введенням правил для «червоного» рівня небезпеки пандемії COVID-19, Громадським центром правосуддя спільно з місцевою поліцією було розроблено інформаційні матеріали, які роздавались на зустрічах та розміщувались у видимих місцях закладів торгівлі та харчування. Як зазначив керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, люди отримують актуальну інформацію та роз’яснення, що дасть їм змогу бути більш захищеними та уникнути порушень законодавства. «Представникам малого бізнесу ми детально пояснюємо не лише те, що вони повинні зробити в рамках карантинних вимог «червоного» рівня небезпеки, але і як це краще зробити в конкретних умовах. Таким чином підприємці отримують можливість легально продовжити свою роботу. Також дуже важливим моментом такої превентивної роботи є раннє запобігання конфліктам, пов’язаним з роботою закладів торгівлі, харчування та транспорту, адже люди та підприємці мають часто протилежну інформацію та не можуть дійти згоди щодо певних аспектів роботи закладів обслуговування».

Як зазначив начальник відділення поліції №2 Білгород-Дністровського РВП Олександр Бодюл, під час роботи в цій мобільній групі поліцейські виконували переважно превентивну функцію. Проте якщо суб’єкти господарювання та громадяни будуть ігнорувати означені обмеження, то правоохоронці виноситимуть постанови та складатимуть протоколи на правопорушників. Нагадуємо, що за минулий тиждень у Татарбунарській ОТГ було складено 7 адміністративних матеріалів щодо порушень карантинних вимог.

Також інформацію та роз’яснення щодо нових правил для життя громади при «червоному» рівні небезпеки щодо пандемії COVID-19 Громадський центр правосуддя спільно з партнерами надає під час традиційного «вуличного інформування» біля міського ринку, автостанції та інших громадських місць. Так, 19 жовтня 2021 року керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та головна спеціалістка Татарбунарського бюро правової допомоги Інга Дмитрієва в розмові з мешканцями Дивізійської, Лиманської та Татарбунарських громад пояснювали, що заборонено та що дозволяється з певними обмеженнями при «червоному» рівні небезпеки щодо пандемії COVID-19. Зокрема, людям нагадали про обов’язковість носіння в громадських місцях захисних масок (маска чи респіратор повинні розміщуватись на обличчі), дотримання дистанції в 1,5 м, про заборони та обмеження роботи закладів громадського харчування, проведення масових заходів, роботи спортивних та освітніх закладів.

 

Діяльність Громадського центру правосуддя впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».