українською in english

В Одесі нагородили переможців конкурсу журналістських розслідувань

28 липня, 15:43

Представники Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», видання ІзбірКом і Центру громадських розслідувань в ході круглого столу 28 липня оприлюднили результати конкурсу журналістських розслідувань, опублікованих в 2017 році про Одеський регіон.

Як зазначив голова Одеського Комітету виборців Анатолій Бойко, саме журналісти і громадські працівники повинні бути тими, хто контролює владу і надає об'єктивну інформацію громадянам:

«Як говорив одеський письменник Бабель, «ни одно железо не может войти в человеческое сердце так леденяще, как точка, поставленная вовремя». Я б хотів, щоб журналістські розслідування, проведені якісно і згідно з професійними стандартами, ставали точками в кар'єрах недбайливих чиновників».

У свою чергу, головний редактор видання ІзбірКом і координатор Центру публічних розслідувань Валерій Болган розповів, що за результатами конкурсу, який був ініційований з метою мотивації регіональних журналістів, п'ять кращих розслідувань отримають нагороди.

«Всього до участі в конкурсі було допущено 16 матеріалів, з них один - телевізійний цикл матеріалів, один - цикл онлайн-матеріалів, 6 телевізійних розслідувань і 8 розслідувань, опублікованих онлайн. До участі в журі конкурсу були запрошені досвідчені журналісти з Одеси, Києва і Варшави. Крім мене, це Катерина Іванова - журналістка, тренер з журналістики Інституту розвитку регіональної преси; Олег Хоменок - журналіст-розслідувач, радник Internews Network (Київ), сертифікований медіа-консультант і тренер, автор підручників з журналістики; Павло Кост - журналіст, координатор проектів Демократичного спільноти «Восток» (Варшава); Кирило Єсін - журналіст, менеджер проектів VOX Ukraine».

За результатами конкурсу найбільшу кількість балів від журі (34-40 з 45 можливих) отримали сюжет «Штормовая Затока» (Олена Васіна для «Слідства.Інфо»), «На обиженных балконы падают» (Олена Кравченко для Центру публічних розслідувань), «ЦРУ. Одесский порт — де-юре государственный, но по факту частный» (Ілля Лукаш для 24 каналу), «Одесса на продажу: как десятки городских зданий ушли в частные руки «арендаторам» (Ольга Симоненко для Центру публічних розслідувань) і «Кто купил Украину (юг): распродажа коммунальной недвижимости» (Олександр Волошин для Центру публічних розслідувань, видань «Четвертая власть», Вінницького агентства журналістських розслідувань та сайту БюроUA).

ОПИТУВАННЯ
Чи прозоро, на вашу думку, вiдбулися останнi мiсцевi вибори?
Так
12% (3)
Нi
72% (18)
Я просто хочу побачити результат опитування
16% (4)
партнери