українською in english

В Одесі обговорять як зробити громаду більш безпечною

14 грудня, 10:15
Анонс

19 грудня 2018 року (середа) в м. Одесі, з 11:00 до 12:30, в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського (перший поверх), за адресою вулиця Троїцька, буд 49/51, відбудеться дискусія у форматі «круглого столу» на тему «Як зробити громаду більш безпечною?»

Захід проводиться Одеською обласною організацією «Комітету виборців України» спільно з Одеською обласною бібліотекою ім. Грушевського з метою привернення уваги та обговорення проблем забезпечення безпеки в громаді як спільної участі та відповідальності поліції, місцевої влади та мешканців, а також презентації результатів розбудови безпечної громади в місті Татарбунари та Татарбунарському районі Одеської області.

Участь в роботі «круглого столу» приймуть представники поліції, органів місцевого самоврядування та державної влади, громадські активісти, експерти, правники, журналісти.

Програма круглого столу складається з двох основних блоків та додаткового заходу: 

  1. Презентація та обговорення досвіду розбудови безпечної громади в м. Татарбунари та Татарбунарському районі Одеської області. Представники місцевої поліції та громадські активісти розкажуть про створення та діяльність Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари; впровадження підходу «безпекового паспорту громади» як універсального інструменту для оперативних та стратегічних рішень; розробку безпекової концепції для громади; ініціативи взаємодії поліції з мешканцями («доступний дільничний», «кава з поліцейським»); впровадження інклюзивного підходу в роботі з суб’єктами пробації та ромською спільнотою міста; започаткування «Курсів самооборони для жінок». 
  1. Презентація та обговорення іншого досвіду розбудови безпечної громади та взаємодії поліції з місцевими мешканцями. Запрошені експерти, представники поліції та органів державної влади поділяться своїм досвідом в сфері взаємодії поліції та громади; вивчення безпекових проблем в громаді; ідентифікації та подолання конфліктів в громадах; захисту та представництва прав вразливих категорій та інших ініціатив, які сприяють підвищенню безпеки в громаді.

По закінченню обговорення, учасники матимуть змогу переглянути два документальні фільми з програми XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA:

Фільм «Вихідний» (Україна, 2017, 16 хв.) розповідає про пошук ідентичності та можливість порозуміння між людьми, які, хоч і живуть на сусідніх вулицях, проте стають все далі й далі одне від одного... «Вихідний» – це фільм про пошук ідентичності на тлі нової війни й тектонічних змін у країні і, як наслідок, у свідомості людей.

Фільм «Дорослі» (Чилі, 2017, 82 хв.) розповідає історію про Аніту, Ріту, Рікардо та Андреса, які уже 40 років ходять у школу для дітей із синдромом Дауна. Попри те, що їх навчають, як стати «відповідальними дорослими», усі четверо залишаються залежними від інших, які приймають за них рішення.

До участі в заході запрошуються всі зацікавлені ЗМІ.

Захід проводиться Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» спільно з Одеською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Грушевського, в рамках діяльності Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари та проведення в Одеській області XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.