українською in english

В Одесі презентували ініціативу по підвищенню громадської участі в місті

10 травня, 15:25

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» анонсувала старт міжрегіональної ініціативи по підвищенню участі громадськості в управлінні містом в Одесі, Луцьку, Чернігові та Сєвєродонецьку.

За ініціативи організації в цих містах відбуватиметься вимірювання рівня залучення громадян до управління містом з боку мерів міст, міських рад та їх виконавчих органів, яке за своїми результатами покаже не тільки, які можливості для впливу на управління містом є в жителів цих громад, а й якість реалізації заходів по залученню громадян відповідними муніципалітетами.

Голова організації Анатолій Бойко зазначив: «Такий підхід дозволить оцінити не тільки які можливості для громадської участі передбачені в кожному з чотирьох міст, але й побачити, чи дійсно між громадянами та муніципалітетами існує справжня партнерська взаємодія або утворились лише односторонні відносини, в яких міська влада не має стратегічного орієнтиру на взаємодію з громадянами. Окрім того, оцінювання є порівняльним, а отже дозволить управлінцям нашого міста побачити, як залучення громадськості відбувається в інших містах».

Міські ради за результатами оцінювання зможуть використати результати оцінювання для збільшення ефективності заходів по залученню громадян до управління. Окрім того, представники Одеського КВУ запевнили, що в разі зацікавленості муніципалітетів, вони готові долучитись до розробки документів, які можуть знадобитись управлінцям, а також надавати практичні консультації по впровадженню ефективної взаємодії з громадянами.

Основою для оцінювання якості взаємодії муніципалітетів з громадянами стали керівні принципи залучення громадян до вироблення політики, розроблені Організацією економічного співробітництва та розвитку:

Відданість, права, зрозумілість, час, об’єктивність, ресурси, координація, підзвітність, оцінка та активна громадянська позиція.

За зазначеними показниками взаємодії між органом управління та громадами буде здійснюватися якісне оцінювання практик залучення громадян до управління містом в Одесі, Луцьку, Чернігові та Сєвєродонецьку.

Проект «Впровадження в Україні 10 принципів успішного залучення громадян до процесу прийняття рішень від ОЕСР виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» в партнерстві з Регіональними ресурсними центрами з розвитку самоорганізації та місцевої демократії в Луганській, Волинській та Чернігівській областях за підтримки МФ «Відродження». Проект спрямовано на підвищення рівня залучення громадян до процесу прийняття рішень на місцевому рівні та збільшення поінформованості населення про практики та можливості залучення до процесу прийняття рішень в чотирьох обласних центрах України. Оцінку рівня залучення громадян до вироблення міської політики розроблено на основі змісту «10 керівних принципів залучення громадян до вироблення політики ОЕСР». Позиція Міжнародного Фонду «Відродження» може не співпадати з думками та точками зору авторів. Думки та позиції авторів також не відображають думки та позиції ОЕСР.