українською in english

В Одеській, Миколаївській та Херсонській областях розпочали роботу ресурсні центри для підтримки неурядового сектору

20 лютого, 15:48

16 лютого 2024 року в місті Рені Одеської області, місті Вознесенську Миколаївської області та селищі Білозерка Херсонської області відкрились регіональні ресурсні центри для підтримки місцевих неурядових організацій, громадських ініціатив та волонтерських спільнот. Як інформує пресслужба Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України", ресурсні центри були створені наприкінці грудня 2023 року на базі місцевих громадських організацій та пройшли етап організаційно-технічної підготовки. Першими заходами центрів стали інформаційні сесії, під час яких презентовано роботу ресурсних центрів як фізичних просторів та представлено інформаційно-аналітичний та навчальний напрямки діяльності.

Внаслідок повномасштабного вторгнення рф значно змінився профіль, потреби та вплив неурядового сектору, особливо на місцевому рівні в постраждалих від воєнних дій невеликих громадах. Враховуючи такі виклики, Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» в рамках партнерської ініціативи «Підтримка неурядового сектору Півдня України задля відновлення громад та регіону» ініціювала створення в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях регіональних ресурсних центрів для підтримки неурядового сектору задля розвитку соціальної згуртованості та інклюзивного відновлення. Центри були створені наприкінці грудня 2023 року на базі місцевих громадських організацій та пройшли етап організаційно-технічної підготовки. Ресурсний центр в Одеській області створено у місті Рені на базі громадської організації «Регіональний аналітичний центр», в Миколаївській області - у місті Вознесенськ на базі громадської організації «Агентство економічного розвитку», в Херсонській області - у селищі Білозерка на базі громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку».

Старт роботи ресурсних центрів здійснено через проведення 16 лютого 2024 року інформаційних офлайн сесій безпосередньо в приміщеннях центрів. Участь у заходах взяли 27 учасників/учасниць – представників громадських та благодійних організацій, працівників місцевих органів влади, громадських активістів, волонтерів, освітян, бібліотекарів.

Під час інформаційних сесій координаторки ресурсних центрів Марія Пісковець, Вікторія Савчук та Катерина Оксенюк презентували формат і плани роботи створених хабів для неурядового сектору.

«Ресурсний центр буде працювати як навчально-комунікаційна платформа для місцевих неурядових організацій та активістів. На базі центру можна буде отримати правові консультації щодо громадської діяльності в умовах війни та воєнного стану, а також допомогу щодо підготовки та впорядкування внутрішніх документів організацій. Також центр діятиме як інформаційне бюро щодо актуальної інформації про міжнародні та національні програми підтримки, роботу міжнародних організацій та донорів. В межах аналітичного напрямку роботи, центр збиратиме та аналізуватиме потреби місцевого неурядового сектору. Навчальний компонент передбачає проведення тренінгів з організаційного розвитку та мережування учасників навчання», - зазначила координаторка Вознесенського ресурсного центру Вікторія Савчук.

Учасники інформаційних сесій поділились своїм досвідом та розумінням потреб неурядового сектору в громаді, а також висловили свої очікування від діяльності створених ресурсних центрів.

«Поява ресурсного центру в нашій громаді є позитивним фактором та відкриває можливості для ініціативних груп та новостворених організацій. Сьогодні ми багато чого робимо у напрямку відновлення громади. Нам не вистачає активних людей, які б долучалися до процесів в громаді, брали участь у її відновленні, впроваджували різноманітні проєкти та ідеї. Подібний центр може стати потужним поштовхом для новачків, де вони зможуть отримати фахову підтримку, розуміння громадської діяльності як такої, отримати новий досвід та знання, долучитися до відбудови нашого регіону», - зазначив Олексій Журавленко, заступник начальника Білозерської військової адміністрації Херсонської області.

Для отримання правової, інформаційної та експертної допомоги з питань діяльності неурядових організацій, громадських активістів та волонтерів, а також щодо більш детальної інформації про діяльність та послуги ресурсних центрів для неурядових організацій, звертайтесь до координаторок ресурсних центрів:

  • Ренійський ресурсний центр, Одеська область: Марія Пісковець, 0689213861, mpiskovec64@gmail.com
  • Вознесенський ресурсний центр, Миколаївська область: Вікторія Савчук, 0665043006, savchuk@aer.net.ua
  • Білозерський ресурсний центр, Херсонська область: Катерина Оксенюк, 0950874860, bilozerka.center@gmail.com 

 

___

Регіональні ресурсні центри для підтримки місцевих неурядових організацій, громадських ініціатив та волонтерських спільнот створені та працюють як інституційні осередки розбудови неурядового сектору та підтримки соціальної згуртованості на місцевому та регіональному рівні, в рамках партнерської ініціативи «Підтримка неурядового сектору Півдня України задля відновлення громад та регіону», яка впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».