українською in english

В Одеській області Громадський центр правосуддя розвиває співпрацю поліції з громадою

16 листопада, 17:37

Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари продовжує розвивати такі ефективні інструменти співпраці поліції з громадою, як неформальні зустрічі "кава з поліцейським" та особистий прийом керівників поліції в офісі центру. Запроваджені раніше групи "сусідської варти" в різних мікрорайонах та селах Татарбунарської громади показують гарну профілактичну роботу щодо вуличних правопорушень та зґуртовують мешканців для інших локальних ініціатив. 12 листопада відбулась чергова зустріч у форматі "кава з поліцейським", на якій оцінювали роботу діючих груп "сусідської варти", планували долучення нових вулиць та обговорювали протоколи співпраці з поліцією. 16 листопада до ініціативи "сусідської варти" вже долучилися мешканці однієї з багатоповерхівок міста.

12 листопада в офісі Громадського центру правосуддя відбувся для мешканців громади особистий виїздний прийом начальника відділення поліції №2 Білгород-Дністровського РВ полковника поліції Олександра Бодюла. До очільника поліції, який проводив прийом спільно з керівником Громадського центру правосуддя та ветераном органом МВС Леонідом Семененком, звернулися шість мешканців міста Татарбунари. Питання були різнопланові, стосувалися безпекових аспектів життєдіяльності громади, потреб вразливих груп в умовах пандемії COVID-19, роботи поліцейських по запобіганню та протидії крадіжок особистого майна та торгівлі у невстановлених місцях. 

Одразу після особистого прийому зібралися для участі в уже традиційній "каві з поліцейським" місцеві мешканці, переважно жінки. Розпочинаючи спілкування, керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко підкреслив, що започатковані центром такі постійні неформальні зустрічі дають довготривалий ефект. "Люди більше розуміють роботу поліцейських та намагаються сприяти поліції у здійсненні нею своїх повноважень. З іншого боку, поліцейські краще розуміють безпекові проблеми в громаді та можуть більш швидко та якісно реагувати на них". Для обговорення у форматі "кави з поліцейським" були винесені такі питання: діяльність груп "сусідської варти", протидія розповсюдженню наркотиків та виявлення місць закладок і участь громадськості у виявленні таких фактів, профілактика правопорушень у сфері дорожнього руху.

Власним досвідом щодо охорони громадського порядку поділилися представниці груп "сусідської варти" Тамара Данільченко та Валентина Ганська, які першими створили такі групи в місті. Вони взяли на себе відповідальність стежити за громадським порядком на тій території, де вони живуть. Про кожну підозрілу особу, яка з’являється на їхній вулиці, жінки повідомляють до чергової частини поліції. Там оперативно реагують, виїжджають на місце, встановлюють особу, яка викликає певні підозри і вживають профілактичні заходи щодо запобігання правопорушень. Під час зустрічі представниці "сусідської варти" розповіли про випадки, коли вдавалося своєчасно запобігти скоєнню злочинів.

Жителька міста Татарбунари Любов Фадіна під час спілкування зазначила, що її вулиця Покровська є однією з найбільш багатолюдних у місті. На ній мешкає велика кількість людей, розміщені станції технічного обслуговування автомобілів та магазини. "Нерідко з помешкань здійснюються крадіжки, і це негативно впливає на довіру до влади. Адже, як люди розуміють, влада не забезпечила їхню безпеку. Наразі ми можемо використати досвід уже діючих груп "сусідської варти" та створити таку ж на нашій вулиці. Для участі в ній знайдуться активні та небайдужі громадяни".

Ідею сусідської варти підтримала також мешканка міста Вікторія Алєксєєнко: "У нашому будинку є такі люди, які завжди можуть прийти на допомогу, які завжди цікавляться тими, хто знаходиться біля будинку. Адже кожен знає одне одного. Ми також готові до того, аби створити таку групу, до якої будуть залучені мешканці будинку. Це стане запорукою нашої безпеки та безпеки нашого майна".

Як зазначив керівник відділення поліції Олександр Бодюл, у випадку виявлення на вашій вулиці підозрілих осіб негайно телефонуйте до місцевого відділення поліції. "У нас є можливість негайного реагування, є автомобілі і є бажання зменшити кількість правопорушень та злочинів на території нашої громади. Керівництво відділення поліції зацікавлене у співпраці з мешканцями міста і завжди буде йти на контакт з тими з них, хто небайдужий і зацікавлений у профілактиці правопорушень та охороні публічного порядку. Наразі ті пропозиції, які надійшли на сьогоднішній зустрічі, ми готові втілити в життя спільно з Громадським центром правосуддя вже на наступному тижні". Підтримку серед учасників зустрічі отримала пропозиція щомісяця проводити пресконференцію за результатами діяльності поліцейських із залученням до цього місцевих засобів масової інформації. Вже 16 листопада керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, громадська активістка Вікторія Алєксєєнко та дільничний офіцер поліціі Володимир Слободенюк зустрілися з мешканцями  багатоповерхівок, що на вулиці Князєва в місті Татарбунари, де створено нову групу "сусідської варти".

Потрібно зазначити, що важливим фактором ефективної розбудови співпраці органів поліції з громадою є постійність та різноманітність інструментів співпраці. Так, 9 листопада на запрошення поліцейських керівник Громадського центру правосуддя та ветеран МВС Леонід Семененко взяв участь у нараді керівництва ГУНП в Одеській області. Начальник ГУНП в Одеській області Микола Семенишин наголосив на важливості роботи правоохоронців у напрямку підвищення авторитету та довіри до поліцейських серед мешканців. Важливим завданням для поліцейських є участь у міжнародній акції "16 днів проти насильства", до якої будуть долучені громадські організації та органи місцевого самоврядування.

5 листопада керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко взяв участь в зустрічі ветеранів та пенсіонерів МВС з керівником ГУНП в Одеській області генералом поліції 3 рангу Миколою Семенишеним у приміщенні Білгород-Дністровського ВП. Одним з питань зустрічі було відновлення зв’язку між чинними правоохоронцями та ветеранами поліції, адже молоді поліцейські мають переймати позитивний досвід, який сформувався в системі МВС та доступний майже в усіх громадах. Питання розвитку наставництва та долучення ветеранів МВС до роботи з особовим складом місцевих відділів та відділень поліції вже неодноразово підіймалось Громадським центром правосуддя. Наприкінці вересня 2021 року Громадський центр правосуддя у місті Татарбунари долучився до партнерської ініціативи ГУНП в Одеській області та Татарбунарської міської ради щодо впровадження інституту поліцейських офіцерів громад.

Діяльність Громадського центру правосуддя впроваджується Одеською обласною організацією ВГО "Комітет виборців України" за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту "Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах".