українською in english

В Одеській області пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування в умовах війни

15 квiтня, 14:15

У місті Рені Одеської області 19 квітня 2024 року пройде форум громадянського суспільства з гуманітарного реагування, який організовується спільно Ренійською міською радою та ресурсним центром для місцевого неурядового сектору, який працює на базі громадської організації «Регіональний аналітичний центр» за підтримки Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України». Очікується, що у форумі візьмуть участь близько 30 представників різних громад, які обговорять виклики та обміняються досвідом щодо розвитку партнерства державної і недержавної сфер у гуманітарній сфері, надання правових та психосоціальних послуг вразливим групам та впровадження довгострокових програм підтримки ВПО.

Основна мета форуму «Гуманітарне реагування в громадах: досвід, виклики, ініціативи» - сприяти ефективній комунікації між організаціями громадянського суспільства, соціально відповідальним бізнесом, органами державної влади та місцевого самоврядування для розвитку сталого та відповідального партнерства у гуманітарній сфері згідно з актуальними викликами повномасштабної війни. Серед завдань заходу - привернути увагу та обговорити наявний стан проблем гуманітарної сфери, а також обмінятись досвідом та напрацювати спільне бачення і можливі ініціативи у сфері гуманітарного реагування.

У рамках форуму відбудуться панельні дискусії з таких питань:

1) Співпраця державного та недержавного сектору в гуманітарній сфері: як розвивалось таке партнерство з початку повномасштабного вторгнення і чого очікувати далі?

2) Правова та психосоціальна допомога вразливим групам населення в громадах: чи змінились потреби людей і як посилити спроможність основних надавачів таких послуг?

3) Діяльність Рад ВПО та впровадження довгострокових програм підтримки ВПО у приймаючих громадах: як такі інструменти допомагають інтеграції та соціальній згуртованості?

Форум проходитиме 19 квітня 2024 року в режимі офлайн у місті Рені Одеської області з дотриманням усіх правил безпеки. Ренійська громада Одеської області через своє прикордонне розміщення стала важливим гуманітарним хабом регіону та прийняла на початку повномасштабного вторгнення значні транзитні потоки людей, які шукали захисту у європейських країнах. Також громада розмістила і підтримує значну спільноту ВПО, яка наразі складає десяту частину мешканців.

До участі у форумі запрошуються громадські активісти, представники громадських організацій, благодійних фондів, волонтерських чи ініціативних груп, міжнародних місій, державних установ, місцевого самоврядування та соціально відповідального бізнесу. Час та місце проведення заходу буде повідомлено зареєстрованим учасникам. Організатори забезпечують зареєстрованих учасників заходу харчуванням, роздатковими матеріалами та здійснюють компенсацію транспортних витрат.

Реєстрація відкрита до 17 квітня 2024 року за посиланням.

За додатковою інформацією щодо організації форуму звертайтеся до Ренійського регіонального ресурсного центру для місцевого неурядового сектору, який працює на базі  громадської організації «Регіональний аналітичний центр»:контактна особа Марія Пісковець, 0689213861, mpiskovec64@gmail.com 

*   *   *

Форум організовано спільно Ренійською міською радою та Ренійським ресурсним центром для місцевого неурядового сектору, який працює на базі громадської організації «Регіональний аналітичний центр». Регіональні ресурсні центри для підтримки місцевих неурядових організацій, громадських ініціатив та волонтерських спільнот створені та працюють як інституційні осередки розбудови неурядового сектору та підтримки соціальної згуртованості на місцевому та регіональному рівні, в рамках партнерської ініціативи «Підтримка неурядового сектору Півдня України задля відновлення громад та регіону», яка впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».