українською in english

В Татарбунарах обговорять безпекові загрози в громаді

28 листопада, 15:07

Обговорення питань забезпечення безпеки в громаді у форматі «круглого столу» під назвою «Безпекові загрози в місті Татарбунари та Татарбунарському районі» пройде 1 грудня 2017 року в місті Татарбунари Одеської області. 

Метою проведення заходу є презентація результатів локального аналізу з питань безпеки в громаді, а також обговорення виявлених найбільш загрозливих проблем.

До участі в заході запрошено представників відділу поліції та ДСНС, міської ради, районної ради, районної державної адміністрації, відділу освіти, відділу пробації, громадських формувань щодо забезпечення правопорядку, бібліотек, навчальних закладів, бюро правової допомоги, педагогів, громадських активістів, правників, журналістів.

Основним питанням заходу є презентація та обговорення результатів локального аналізу з питань безпеки в громаді та проекту мапи небезпечних місць. Протягом квітня – вересня 2017 року Координаційним Офісом безпеки спільно з органами державної влади та місцевого самоврядування на території міста Татарбунари та окремих селах Татарбунарського району проводилось опитування місцевих мешканців. Метою опитування було визначення безпекових проблем в громаді, оцінка діяльності органів поліції, а також виявлення зацікавленості місцевих мешканців щодо участі в процесах забезпечення безпеки в громаді. Всього опрацьовано 891 анкету від місцевих жителів. Крім того, проведено низку фокус-груп з різними суб’єктами, отримано експертні висновки, проаналізовано статистичну інформацію від поліції, державної служби з надзвичайних ситуацій, інших владних органів. Узагальнені дані досліджень у вигляді звіту будуть представлені на заході. Також буде представлено проект мапи небезпечних місць: інтегровану карту безпекових загроз від жителів, карту здійснення злочинів, ДПТ, пожеж та  техногенних інцидентів, карту відеоспостереження.

Після презентації загального безпекового портрету громади, відбудеться обговорення двох окремих проблем - питань підвищення безпеки на дорогах та профілактики ДТП, а також запобігання та протидії жорстокості у молодіжному середовищі. Через все місто Татарбунари проходить швидкісна міжнародна автотраса Одеса-Бухарест. Проте, в місті немає жодного світлофору чи іншого засобу обмеження швидкості, з чим пов’язані часті дорожньо-транспортні пригоди та каліцтва пішоходів (особливо дітей). Небезпека на дорозі (стан доріг, відсутність світлофорів/дорожніх знаків, порушення правил дорожнього руху) посіла третє місце серед безпекових загроз для жителів. В останній час також значно актуалізувались питання конфліктності в шкільному віці як у школі, так і на вулиці (часто супроводжується фізичними та психологічними знущаннями, що в багатьох випадках призводить до суїцидів). Основною ідеєю обговорення цього питання є активізація громадськості та відповідних служб, батьків та молодих людей по профілактиці правопорушень, пов’язаних з жорстокістю у молодіжному середовищі, засудження та формування нетерпимості до таких проявів у молодіжному середовищі.  

Запрошуються всі зацікавлені ЗМІ. Контактна особа з питань організації заходу - Леонід Семененко, керівник Координаційного Офісу безпеки в м. Татарбунари Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», тел. (067)2081122.

Ініціатива «Безпечна Татарбунарщина спільними зусиллями» впроваджується Татарбунарським Офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» спільно з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією, за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

ОПИТУВАННЯ
Чи прозоро, на вашу думку, вiдбулися останнi мiсцевi вибори?
Так
18% (8)
Нi
64% (29)
Я просто хочу побачити результат опитування
18% (8)
партнери