українською in english

В Татарбунарах провели вуличне інформування з питань протидії домашньому насиллю

3 серпня, 22:32

2 серпня 2018 року представники Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку спільно з Бюро правової допомоги у черговий раз провели вуличне інформування населення. На цей раз правники поговорили з містянами та гостями міста з питань протидії домашньому насиллю.  У заходах прийняли участь більше 50 осіб.

Керівник Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко та спеціаліст Татарбунарського Бюро правової допомоги Інга Дмитрієва 2 серпня 2018 року на приміській автобусній станції у місті Татарбунари провели заходи з вуличного інформування населення району. Темою зустрічі правників та мешканців району стала протидія домашньому насиллю та діяльності відповідних органів, які займаються цим питанням.

Першим питанням, яке було поставлене, було питання форм домашнього насилля. Відповідаючи на нього, Леонід Семененко довів до присутніх інформацію про форми такого насилля. Він зазначив, що до них відносяться:

Фізичне насильство — форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

Сексуальне насильство — будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності.

Психологічне насильство — словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи.

Економічне насильство — умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг із лікування чи реабілітації, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися та інші правопорушення економічного характеру.

На запитання щодо органів та організацій, до яких слід звертатися у разі наявності фактів насилля відповідала спеціаліст Бюро Інга Дмитрієва, яка пояснила містянам про те, що у разі проявів такого виду насилля вони мають звертатися до таких органів:

— районної державної адміністрації та виконавчих органів сільських, міської рад;

— служби у справах дітей;

— Татарбунарського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

— Татарбунарського відділення Національної поліції України;

— суду (у випадку заяви про видачу обмежувального припису стосовно кривдника).

Правники довели до відома містян інформацію щодо документів, які потрібно надавати під час звернення до вищеперерахованих органів та термінів  їх розгляду. Під час заходів кожному присутньому були вручені пам’ятки з алгоритмом дій в разі проявів до них домашнього насильства. 

Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» здійснює свою діяльність за підтримки МФ «Відродження» та співпрацює з Татарбунарською районною та міською радами, Татарбунарською районною державною адміністрацією.