українською in english

Впродовж 10 днів в Одеській області пройде традиційний мандрівний фестиваль Docudays UA

15 грудня, 18:56

З 15 по 25 грудня 2017 року в місті Одеса та районних центрах Одеської області пройдуть покази документальних фільмів в рамках XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Програма фестивалю в Одеській області передбачає покази 10 документальних фільмів про права людини українських і зарубіжних режисерів, а також окремі дискусії та обговорення з проблем медіа-грамотності, використання "мови ворожнечі", урбаністики. Для студентів і школярів після показів фільмів з програми фестивалю будуть організовані додаткові право-просвітницькі заходи. 


 
Docudays UA - єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Вже традиційно, в період з жовтня по грудень, в Україні проходить Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Фільми XIV в цьому році мандрівного фестивалю зможуть побачити жителі більше 200 населених пунктів 22 областей України. Партнерами фестивалю в регіонах України виступають 53 громадські організації молодіжного і правозахисного напрямку і 195 кіноклубів медіа-освіти з прав людини Docudays UA. Протягом останніх п'яти років регіональним партнером і організатором фестивалю в Одеській області виступає Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України".

Головна тема цьогорічного фестивалю називається «Чотири градуси» і присвячена проблемі зміни клімату та захисту навколишнього середовища. Екологи прогнозують, що до кінця століття саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує глядачам і глядачкам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту навколишнього середовища з різних точок зору - не тільки через кіно, а й просвітницьку та правозахисну програми, дискусії та обговорення. В Одеській області, на додаток до основної теми, фестиваль буде піднімати проблеми медіа-грамотності, використання "мови ворожнечі", а також розвитку публічного міського простору.

В Одеській області XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройде в період з 15 по 25 грудня 2017 року. Для глядачів буде представлено 10 документальних фільмів українських і зарубіжних режисерів. Відкриє програму фестивалю в Одеській області фільм "Процес: російська держава проти Олега Сенцова" (2017 рік, режисер Аскольд Куров). Фільм про українського режисера, активіста євромайдану і кримчанина, який після анексії Криму Росією став активним противником окупації і якого після більш ніж року перебування під вартою засудили до 20 років ув'язнення. В Одесі фільм буде показаний в приміщенні Одеської бібліотеки ім. Грушевський, а також для студентів в місті Подільськ.

Відкриті покази фільмів з програми фестивалю будуть проходити в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Грушевського (вул. Троїцька, 49/51), кожен робочий день переважно о 16.00. Публічні покази в бібліотеці закриє український фільм "Щоденник" (режисера Олександра Чуприна), а після показу фільму глядачі зможуть особисто поспілкуватися з його режисеркою.

Окремі фільми на спеціальних показах буде запропоновано до перегляду для молоді у ВНЗ і школах, для представників органів державної влади та місцевого самоврядування, місцевих жителів (як в місті Одеса, так і в містах Одеської області - Подільськ, Березівка, Татарбунари, Сарата та інших). Після показів документального кіно серед студентів і старшокласників заплановано проведення право-просвітницьких заходів на актуальні правові теми.

В рамках правозахисної програми Мандрівного фестивалю буде проведено ряд дискусій з актуальних для міста і регіону проблем. Так, 22 грудня (з 11.00 до 13.00) в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Грушевського пройде обговорення в форматі «круглого столу» на тему "Мова ворожнечі в місцевих ЗМІ: як виглядає і як протидіяти?". Захід проводиться з метою презентації, привернення уваги та обговорення проблем використання в засобах масової інформації "мови ворожнечі".

У другій половині дня 22 грудня (з 17.30) в Одеській обласній бібліотеці ім. Грушевського відбудеться відкриття виставки «Довіряй, але перевіряй» і зустріч з Борисом Херсонським, професором психології, поетом, перекладачем, кандидатом медичних наук. Виставка плакатів "Довіряй, але перевіряй" представляє художні роботи - роздуми про стан медіа в цілому і медіа-грамотності в українському суспільстві. На 30-ти плакатах можна буде побачити роботи українських художників та художниць з клубу ілюстраторів Pictoric, в яких розкрито теми цензури, пропаганди, свободи слова, фейкових новин, інформаційної війни, критичного аналізу медіа-повідомлень, зв'язку влади і медіа, соціальних мереж і громадського телебачення. Виставка буде розміщена на першому поверсі Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського протягом 22-29 грудня 2017 року.

В цьому році до кінопрограми Мандрівного Docudays UA входить фільм «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек». Історія стамбульських протестів - це не тільки боротьба за культове, важливе для жителів місця. Ці протести піднімають питання, яке в широкому сенсі можна назвати політичним: кому належить міський простір. Вони і надихнули почати розмову про український контекст, підключивши до обговорення локальних експертів (-ток) і активістів (-ток). З метою дослідити, як розвивається публічний простір в місті Одеса, і хто впливає на зміни, запрошуємо 24 грудня о 18:00 в «4City» на показ фільму «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек» і обговорення одеського контексту публічного міського простору.

Опис фільмів і іншу інформацію про заходи можна знайти на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA 

Вхід на всі заходи ВІЛЬНИЙ.

Актуальну інформацію про основні і спеціальні покази, а також про проведення інших заходів фестивалю уточнюйте за тел. (048) 716-46-83

Мета Мандрівного фестивалю - сприяти популяризації та розвитку документального кіно і підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Місія Мандрівного фестивалю: Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися талановите і актуальне документальне кіно з усього світу. Таким чином, сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції і відношення до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації та розвитку документального кіно і підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Фестиваль - неполітичний і некомерційний.

Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Громадська організація "Юг", Благодійна організація "Фонд милосердя та здоров'я", Громадська організація "Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв". Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини.

Організатор фестивалю в Одеській області: Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України".

Партнери: Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.С. Грушевського, незалежний інформаційний ресурс "ІзбірКом".

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні.