українською in english

За зверненням адвокатки нашої юридичної приймальні суд звільнив одеситку від арешту через закінчення законного строку покарання

9 квiтня, 20:39

Мало хто знає, але є строки виконання вироків по кримінальним справам. І якщо не з вини засудженної особи держава не встигла виконати вирок у зазначений у законі строк, особа підлягає звільненню від відбування покарання.

У січні 2019 року до приймальні УГСПЛ в м. Одеса на базі Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" звернувся громадянин, цивільну дружину якого у 2016 році було засуджено до покарання у вигляді арешту строком 4 місяці, але направлено до відбування покарання лише у січні 2019 року. Засуджена жінка хворіє на тяжкі хвороби, які ускладнюють її лікування і життя у цілому в умовах позбавлення свободи.

Юристка приймальні, адвокатка Юлія Лісова, вивчивши матеріали справи, встановила, що строк виконання вироку минув ще у 2018 році, і оскільки жінка не вчиняла дій, направлених на уникнення покарання, вона підлягає звільненню. Після декількох судових засідань з розгляду клопотання про звільнення суд погодився з Юлією Лісовою про те, що з вини правоохоронних органів вирок не був виконаний вчасно, і, відповідно, жінка підлягає звільненню. 

Приймальня працює в рамках проекту Української Гельсінської спілки “Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз”. Метою проекту є підвищення рівня захисту прав людини щодо ЛЖВ, представників спільнот, уразливих до ВІЛ, хворих на туберкульоз шляхом розвитку мережі правової допомоги, надання правової допомоги таким людям, удосконалення та підвищення ефективності цієї допомоги. В рамках проекту особам, які живуть з ВІЛ/СНІД, представникам ключових спільнот ЛЖВ та особам, хворим на туберкульоз, надається безкоштовна правова допомога. Звернутися до приймальні можна за телефоном або на особистому прийомі за попереднім записом за номером телефону: 0505560575.