українською in english

Заява Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України" щодо роботи Одеської обласної ради та недопущення порушення законодавства

18 грудня, 16:11
Полiтика

Сьогодні, 18 грудня, відбулася спроба провести другу сесію Одеської обласної ради. Це мала бути дуже важлива сесія в роботі нового скликання місцевої ради, оскільки на ній мали, зокрема, приймати рішення щодо Регламенту, секретаріату, а також рішення про роботу погоджувальної ради та персональний склад постійних депутатських комісій, зміни до бюджету Одеської області поточного року тощо. Однак процедура та спосіб підготовки й проведення сесії, на наш погляд, мають суттєві ознаки порушення законодавства:

  1. Запізно було оголошено про сам факт проведення сесії (напередодні, 17 грудня).
  2. Проєкти рішень сесії були оприлюднені з порушенням встановлених законодавством термінів, а частину з них взагалі не було завантажено на офіційний сайт ради.
  3. Згідно із заявою частини депутатів, проєкти рішень, які було оприлюднені 17 грудня, відрізняються від тих, що були роздані в сесійній залі 18 грудня.
  4. Більшу частину рішень сесії було прийнято за допомогою голосування руками, без підрахунку фактичної кількості піднятих рук. Встановити законний результат у такий спосіб фактично неможливо.

Підкреслюємо, що ці порушення можуть бути підставою для оскарження та скасування в судовому порядку рішень Одеської обласної ради, прийнятих у такий спосіб.

Крім цього, наголошуємо, що постійні бійки, блокування трибуни, нищення обладнання та меблів замість конструктивної та фахової роботи на користь громади області, яку обіцяли під час виборчої кампанії всі обрані депутати, дискредитують в очах суспільства як саму раду, так і депутатів, які беруть участь у цьому.

Закликаємо політичні сили, які сформували Одеську обласну раду, припинити фізичне протистояння та зрив роботи ради, знайти політичні шляхи для вирішення розбіжностей, створити працездатні органи роботи ради, щоб не допустити блокування її роботи на всі п'ять років каденції та забезпечити в майбутньому проведення сесій у гідний спосіб й відповідно до вимог чинного законодавства.

Одеська обласна організація Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України"