Розвиток спроможності Маразліївської об'єднаної територіальної громади
Проект направлено на підвищення потенціалу представників місцевого самоврядування щодо управління новоствореною об’єднаною громадою у нових умовах, а також впровадження механізмів участі громадськості в управлінні громади. В рамках проекту було організовано семінари з тематики ресурсного забезпечення громади та планування її розвитку. Окрім того реалізувалась інформаційно-просвітницька кампанія для мешканців громади з метою підвищення обізнаності щодо особливостей реформи, етапів та результатів об’єднання.
За результатами проекту Маразліївська громада – перша в області, що отримала довгострокову стратегію свого розвитку, програму соціально-економічного розвитку, а також низку консультацій та документів, необхідних новоствореній громаді. Також, в кожному випуску газети Ізбірком виходить вкладка, присвячена реформі, та діє спеціальний розділ з новин на сайті www.izbirkom.org.ua.
За доброчесність посадовців та прозорість рішень в Одеській області
Проектом передбачається моніторинг декларацій міських голів обласного центру та міст обласного значення Одеської області (загалом 7 міст) та голів всіх РДА (всього 26 осіб), перевірка випадків прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів зазначеними особами, діяльність по притягненню до відповідальності за порушення під час декларування, аналіз НПА місцевих рад міст обласного значення та РДА (регламенти рад та виконавчих комітетів, окремі положення за наявності) на предмет втілення норм запобігання корупції та подання рекомендацій по усуненню виявлених невідповідностей.
Ініціативу спрямовано на підвищення рівня залучення громадян до процесу прийняття рішень на місцевому рівні та збільшення поінформованості населення про практики та можливості залучення до процесу прийняття рішень в чотирьох містах-обласних центрах України: Одесі, Луцьку, Чернігові та Сєвєродонецьку.
В рамках проекту вимірюється поточний рівень та якість залучення громадян до вироблення політики чотирма муніципалітетами, виходять інформаційні матеріали про кращі світові практики залучення громадян до вироблення політики на міському рівні. За результатами оцінки Одеське КВУ разом з партнерам розпочне адвокаційну кампанію по підвищенню рівня залучення громадян до вироблення політики в чотирьох містах, основану на результат вимірювання поточного рівня залучення громадян в цільових містах.
МЕТОДОЛОГІЯ ЗДІЙСНЕННЯ ОЦІНКИ
Як громадяни можуть впливати на розвиток своїх міст
Оцінка практик залучення громадян до управління містом (розгорнути)
ІНФОГРАФІКА. Відповідність принципам залучення громадян (розгорнути)
ІНФОГРАФІКА. ЗАГАЛЬНА ОЦІНКА ПРАКТИКИ ЗАЛУЧЕННЯ
ІНФОГРАФІКА. Оцінка практик інформування, консультування, активного залучення громадян